Başkan Apaydın’dan Odamıza Ziyaret…

Başkan Apaydın’dan Odamıza Ziyaret

659x460-baskan-apaydindan-izmirli-soforlere-ziyaret-1492721920499

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı ve TESK Genel Başkanvekili Fevzi Apaydın, İzmir Servisçiler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Hasan Basri Bostancı’dan odanın çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Apaydın, adını taşıyan ‘Fevzi Apaydın Eğitim Salonu’nda da incelemelerde bulundu.
 
MRY_4881

Bir dizi temasta bulunmak için İzmir’e gelen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanvekili Fevzi Apaydın, İzmir Servisçiler Odası’nı ziyaret etti. İzmir Otobüsçüler ve Servisçiler Odası’nın çok amaçlı yeni hizmet binasını gezen Apaydın, Oda Başkanı Hasan Basri Bostancı’dan bilgi aldı. Adını taşıyan ‘Fevzi Apaydın Eğitim Salonu’nda da incelemelerde bulunan TŞOF Başkanı, yeni binanın açılış töreninde de bulunmaktan memnunluk duyacağını söyledi. Hasan Basri Bostancı’nın sektörde örnek işler yaptığına dikkat çeken TŞOF Başkanı Apaydın, “Federasyon olarak sürekli istişare halinde olduğumuz İzmir Servisçiler Odası yönetiminin çalışmalarını takdirle izliyoruz. Bugüne kadar kurduğumuz sağlıklı diyaloğu önümüzdeki dönemde de sürdürecek, odanızın çalışmalarına Ankara’dan destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

SORUMLULUK SAHİBİYİZ

Apaydın’a ziyaret anısına bir de plaket veren İzmir Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Hasan Basri Bostancı, TŞOF Genel Başkanı’na üyelerinin sorunları hakkında bilgi verdi. Oda üyelerinin sosyal sorumluluk taşıdıklarını hatırlatan Bostancı, ‘Biz can taşıyoruz. İşçi, memur, emekçi vatandaşlarımızı, geleceğimizin teminatı yavrularımızı taşıyoruz. Anne babalar evlatlarını okuldan sonra bizlere emanet ediyor. İşimizin getirdiği sorumluluğun bilinci içinde hareket ediyoruz. Üyelerimiz yıllarını bu mesleğe vermiş, servisçiliğin ince noktalarını, insan ve öğrenci psikolojisini iyi bilen şoförlerdir. Bizler de oda yöneticileri olarak üzerimize düşen ödevleri yerine getirmeye gayret ediyoruz. Oda olarak düzenli mesleki eğitim veriyor, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla bağımlılık yaratan maddeler hakkında da seminerler düzenliyoruz. İzmir’deki kamu kurumlarıyla, Emniyet yetkilileri ile güzel diyaloglarımız var. Üyelerimizin ekmeği ile oynayan korsan araçlara geçit vermiyoruz. Jandarma ve emniyet ile yapılan denetimlere belediyelerin ilgili birimlerinin de destek vermesi ile sorunlar daha kısa sürede çözülecektir” dedi.

En büyük girdileri olan akaryakıttaki ÖTV’den de yakınan Bostancı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hava ve deniz ulaşımında ÖTV’siz akaryakıt kullanılıyor. Biz de ÖTV’siz akaryakıt kullanmak istiyoruz. Ayrıca sayın Apaydın’a da aktardığımız zorunlu trafik sigortalarındaki yüksek fiyatlardan duyduğumuz sıkıntıların en kısa sürede giderileceğine inanıyoruz. Bu konuda TŞOF’un etkin çalışmaları var. Biz de ülke genelinde servis araçları konusunda TŞOF’ün çalışmalarına destek vermeye çalışıyoruz.”

tarama0002

Kaynak : YENİASIR

Copy link
Powered by Social Snap