Esnaftan tam destek..

Mutlu’ya esnaftan tam destek

Milli Piyangocular Odası Başkanı Çakmak, Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Bostancı, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Koldaş, “Seçimde İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’nun yanındayız” dedi

İzmir esnaf teşkilatının seçim maratonu sürüyor. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (İESOB) bağlı meslek odalarının genel kurullarının Mart ayı sonuna kadar tamamlanması gerekiyor. Odaların üst kuruluşu olan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ise genel kurulunu Mayıs ayında gerçekleştirecek.

ADAYLIK TALEBİ

Ay başından beri süren genel kurulların ardından seçilen yeni yönetimler görevine başladı. Yeni dönem öncesi İzmir Milli Piyangocular Odası Başkanı Paşa Çakmak, İzmir Otobüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı ve yönetim kurulu üyeleri ile Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Koldaş, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’yu makamında ziyaret etti. Oda yöneticileri, genel kurulda Zekeriya Mutlu’yu destekleyeceklerini açıkladı.

‘SORUNLARIMIZI BİLİYOR’

Çakmak, “İzmir esnaf teşkilatının Zekeriya Mutlu gibi çalışkan ve konularına hakim yöneticilere ihtiyacı var. Üyelerimizin içinde bulunduğu zor süreçte her konuda bize yardımcı olan Mutlu’nun, yeni dönemde yeniden aday olmasını istiyoruz. Bu düşüncelerle yönetimimizle birlikte kendisini ziyaret edip şahsına olan desteği açıklayan ilk oda olmak istedik. Biz başkanımızdan memnunuz, yeni dönem için de Mutlu’nun yanındayız” dedi. Bostancı ise, “‘Cümle alem duysun ki Mayıs ayındaki genel kurulda Zekeriya Mutlu’nun aday olmasını istiyoruz ve yönetim olarak kendisinin yanındayız.
Kendisi sorunlarımızı en az bizim kadar iyi biliyor. Camiamıza önemli hizmetleri bulunuyor” diye konuştu. İzmir Birliği ile içiçe çalıştıklarını belirten Ahmet Koldaş ise, ‘Başkanımız Zekeriya Mutlu ile uyum içinde Foça Esnaf Sanatkarı için çalışmalar yapmaya özen gösterdik. Yeni dönemde de İESOB’nin desteği ile güzel projelere imza atmak istiyoruz. Uyumlu çalışmalarımızın sürmesi için birlik kongresinde Zekeriya Mutlu’yu destekleyeceğiz” dedi.

Copy link
Powered by Social Snap