BP Akaryakıtta %6 İndirim

Değerli Oda Üyelerimizin Dikkatine;

BP Petrolleri A.Ş. ile yapılan anlaşma neticesinde başvuru yapan siz üyelerimize %6 oranında akaryakıt indirimi sağlanacaktır.

 

%6 indirim alabileceğiniz BP TAŞITMATİK sistemi için;

Üyelerimizin Kredi Kartlı ile ödeme sistemine alınması için yeni hazırlanan Kredi Kartlı Sözleşmesini imzalaması gerekmektedir.

Anlaşma ekinde alınacak şirket evrakları aşağıdaki gibidir :

  • Vergi levhası
  • İmza sirküleri
  • Oda Kayıt Belgesi
  • Kaşe

 

Tanımlama yapıldıktan bir gün sonra üyelerimize sistem tarafından otomatik olarak üretilen ve sadece bu müşterinin hesabını aktif edecek Akbank kredi kartı şifre giriş ekranı gönderilir (Bu şifre sistem tarafından gönderilmektedir.)

Gönderilen e-mail;

“Sayın Müşterimiz;

Taşıtmatik sisteminde müşteri tanımlamanız yapılmıştır

Yakıt alımına devam edebilmeniz için kredi kartı bilgilerinizi bu linke girerek Akbank Merchantsafe sistemine girmeniz gerekmektedir.”

Sisteme kaydedilecek kartların kabul edilmesi için aranan şartlar;

– Sanal Kart olmaması

– Kartın İnternet alışverişine açık olması

– 3D Secure olması

Kart girişi yapıldıktan sonra , giriş yapılan ekranda

“Değerli Müşterimiz,

Kredi kartı bilgileriniz başarı ile tanımlanmıştır. Kartınız/Cihazlarınız programlama birimimiz tarafından tanımlanacak ve en kısa sürede adresinize gönderilecektir.”

Mesaj görüldükten sonra müşteri kart işlemleri tamamlanmış olup, yakıt alımı açılmış olacaktır. İlgili müşteriye aynı zamanda yine sistemde otomatik üretilen ve bir gün sonra gönderilen BP Hoşgeldin yazısı ve sistem şifreleri gönderilmektedir. Bu şifreleri kullanarak araç kayıt girişi yapılması gerekmektedir.

Sistem işleyişi;

Kredi kartı ile yakıt alan müşterinin her aracı istasyonda yakıt alırken , müşterinin tanımlamış olduğu aracın tipine göre ön provizyon sistemi ile çalışmaktadır

Binek Tipi araç için 250 tl

Kamyon/Kamyonet/Otobüs vb 500 tl

Müşteri sisteme tanımlayacağı araçlara herhangi bir limit tanımlaması yapmadıysa (sistem otomatik olarak günlük 100 lt limit tanımlamaktadır.) Bu tip tanımlamalarda arac yakıt alımında 250 veya 500 tl ön provizyon sorgulayacaktır.

Müşteri tanımladığı araca günlük 50 tl limit tanımlarsa , sistem küçük olan tutarı yani 50 tl ön provizyon alacaktır. 40 LT tanımlaması halinde bu tutar 250 tl’den küçük olması halinde sistem LT’yi TL’ye çevirip yine bu tutarı ön provizyon alacaktır.

Kamyon/Kamyonet/Otobüs benzeri ağır vasta araçlarda 500 tl’nin üzerinde yakıt alımı yapılacaksa, her 500 tl’lik alım için ayrı ayrı provizyon alınacaktır. Yani 500 tl dolum yapıldıktan sonra, pompa çıkarılıp tekrar takılacak ve provizyon alınması gerekecektir.

Kredi Kartı limit bilgileri bankalar tarafından tarafımıza iletilmediği için müşterinin kredi kartı limiti 240 tl’ise ve araçda bu tutardan daha düşük bir limit girilmemişse , ön provizyon rakamı 250 tl olması sebebiyle bu müşteri yakıt alamayacaktır.Bu müşterinin yakıt alabilmesi için müşterinin www.bptasitmatikonline.com ’dan aracın limitini 235 tl yapması gerekmektedir.

Önemli Bilgi; Bankaların Ön Provizyon serbest bırakma süresi, her banka için ayrı olup, bu süreçden BP Petrolleri A.Ş’nin herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır. 250 Tl’lik Ön Provizyonla alınan 90 tl’lik yakıt Müşterinin banka ektresinde 250 tl ön provizyon olarak görünür ilgili alım aynı gece iskontolanarak tahsilat olarak müşterinin banka kayıtlarına geçer.

Ön Provizyon farkı olan 160 tl bankanın serbest bırakacağı tarihe kadar müşterinin limitine ilave edilmez .(Bu konu banka ile müşteri arasında geçen bir süreçdir)

Hesap Kesimleri her ayın 10-20- ve 31 tarihlerinda ayda 3 defa yapılır.Müşteriye Taşıtmatik de olduğu gibi raporlanır.Müşteri Günlük olarak aldığı yakıtları raporlarında görebilir.

Tüm üyelerimize hayırlı, uğurlu olmasını dileriz..

 

BP TAŞITMATİK tanıtım broşürü için burayı tıklayınız..

Copy link
Powered by Social Snap