Demokrasiye Sahip ÇIK !..

Gün Demokrasi ile yönetilen TÜRKİYE CUMHURİYETİ ‘ne sahip çıkma günüdür. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak amacıyla; Türk Milletini sindireceğini düşünen dar bir kadronun hareketine hiçbir şartta meydan bırakılmayacaktır. ALLAH ‘ın izniyle hiç bir güç TÜRKİYE CUMHURİYETİ ‘nde darbe yapacak güçte değildir. Ülkemizde yönetimler sadece halk iradesi ve seçim ile belirlenmektedir. Bunun aksi bir düşünceye hiçbir zaman meydan verilmeyecektir. Şerefli TÜRK MİLLETİ demokrasisine ve huzuruna her zaman sahip çıkacaktır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ‘nin siyasi liderlerinin aşağıda da okuyabileceğiniz birlik ve beraberlik mesajlarına uyarak; her türlü darbe girişimine karşı tüm halkımızı birlik olmaya davet ediyoruz.

“İki gücün önünde durulmaz. HAKKIN GÜCÜ, HALKIN GÜCÜ.”

YAŞASIN DEMOKRASİ, YAŞASIN CUMHURİYET VE TÜRK HALKININ GÜÇLÜ İRADESİ!.

“TÜRK DEVLETİ, ÜLKESİ VE MİLLETİ İLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR.”  

İOUSAİEO YÖNETİM KURULU ADINA

HASAN BASRİ BOSTANCI

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN – CUMHURBAŞKANI

“Ben de meydanda olacağım, Başbakanımız da meydanda olacak. Şu anda bazı yerlere işgal kuvvetleri sızmış. Atatürk Havalimanı’nda geçen gün malum DAEŞ’ciler vardı. Şimdi de benzerleri kuleyi işgal etmişler ve kuleyi işgal etmek suretiyle uçuşlara müsade etmiyorlar. Gelenleri de orada bekletiyorlar şu anda. Böyle bir durum söz konusu. Bütün bunlara karşı gereği yapılacaktır. Yargı zaten şu anda gerekli adımları atmış vaziyettedir. Emniyet teşkilatımızın içerisinde, bu millete inanan, bu ülkeyi seven arkadaşlarımız, kardeşlerimiz de gerekeni yapıyor. Ben buradan Silahlı Kuvvetlerimize de sesleniyorum, Silahlı Kuvvetlerimizin onurlu generallerine özellikle sesleniyorum: Onurlu generalleri, maalesef onur kaybına ulaşmışlara karşı onların da dik durmasını istiyorum. Bunlar gelip geçicidir ama siz kalıcısınız. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz. Bunlara haddini en kısa zamanda inşallah bildireceğiz. Herkesi, şehirlerinin meydanlarına davet ediyorum, havalimanlarına davet ediyorum. Ben de bu gece aynı şekilde onların arasında olacağım. İstanbul’dayım.”

 

BİNALİ YILDIRIM – BAŞBAKAN

Başbakan Yıldırım, bir kalkışma girişiminin olduğunu belirterek “Bu girişime izin verilmeyecektir. Bunu yapanlar en ağır bedeli ödeyeceklerdir” dedi.

“Askerin içerisinde bir grubun kalkışması söz konusu. Bunun yapanlar en ağır bedeli ödeyecektir.Demokrasiye ve milli iradeye kalkışma var. Buna izin vermeyeceğiz. Demokrasiden asla taviz verilmeyecek. Yapanlar en ağır bedeli ödeyecek. (Askeri kalkışma iddiası) Kim olduğu, hangi amaçla hareket ettiklerini kısa sürede anlayacağız ve gereğini yapacağız. Milletimiz rahat olsun, asla ve asla yasa dışı, demokrasiyi kesintiye uğratacak faaliyetlere müsamaha göstermeyeceğiz. Bazı önemli binalara abluka gözlendi. Emniyet güçlerimiz harekete geçti. Ucunda ölüm dahi olsa gereken yapılacak.”

 

DEVLET BAHÇELİ – MHP GENEL BAŞKANI

“Türkiye Cumhuriyeti olağanüstü ve gayri meşru bir durumla karşı karşıyadır. Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun askeri müdahalede bulunmak, yönetimi devralmak istediği iddia edilmektedir. Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı açık ve meydandadır. Türkiye yakın tarihinde defalarca askeri darbe girişim ve tecrübesini yaşamıştır. Türk milleti her seferinde darbelerin yıkım ve acı sonuçlarına muhatap kalmıştır.

Nitekim hiçbir kalkışma kabul edilemeyecektir. Askeri darbe teşebbüsünde bulunanların derhal hukuka teslim olmaları en samimi beklentim ve tavsiyemdir. Milletimizin sağduyulu olması, teenni ve soğukkanlı hareket etmesi önem ve acileyet arz etmektedir. Halkın sokağa daveti, Türk askeriyle muhtemel bir çatışma içine girmesi vahim bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır. Bilhassa Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in provokasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte, sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir. Hiçbir dava arkadaşım karanlık sürecin taraf ve faili olmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin sancılı tablosunu dikkatle ve demokrasiye tam bir riayet ve sadakatle takip edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Türk milleti bu badireyi atlatacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir.”

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU – CHP GENEL BAŞKANI

“Bu ülke darbelerden çok çekmiştir. Aynı sıkıntıların yeniden yaşanmasını istemiyoruz. Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkıyor, inancımızı eksiksiz bir şekilde koruyoruz”

“Her darbe girişimi karşısında toplumun ortak tepki vermesi gerekiyor. Dolayısıyla kim yaparsa yapsın, nereden gelirse gelsin, nasıl teröre karşı ortak bir tavır takınıyorsak, darbe konusunda da hepimizin ortak tavır takınması gerekir”

 

 

YAŞASIN DEMOKRASİ, YAŞASIN CUMHURİYET VE TÜRK HALKININ GÜÇLÜ İRADESİ!.

“TÜRK DEVLETİ, ÜLKESİ VE MİLLETİ İLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR.”

Copy link
Powered by Social Snap