Okul Servis Araçları Yönetmeliği

Değerli esnafımız;

Bilindiği üzere 25/10/2017 tarih ve 30221 sayılı Resmi Gazete’ de “Okul Servis Araçları Yönetmeliği”, 15.01.2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Usul Ve Esaslar” ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından 31.01.2018 tarihinde “Okul Servis Araçlarında Kullanılacak Koltuklarda Oturmaya Duyarlı Sensörlü Sistemler” konulu 2018/03 (KDGM) Genelge yayınlanmıştır.

Başkanımız Sayın Hasan Basri BOSTANCI; 31.01.2018 tarihinde (“Okul Servis Araçlarında Kullanılacak Koltuklarda Oturmaya Duyarlı Sensörlü Sistemler” konulu 2018/03 (KDGM) Genelgesinin yayınlandığı gün) Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Sayın Fevzi APAYDIN ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Sekreteri Sayın Enver YENİÇERİ ile birlikte, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Sayın Saim İLCİOĞLU ve Karayolu Mevzuat Daire Başkanı Sayın Kerim CİCİOĞLU’ na esnafımızın ve Türkiye’deki tüm servisçi esnafının yaşadığı / yaşayacağı mağduriyetleri dosya halinde yazılı ve ikili görüşmelerinde sözlü olarak aktarmıştır.

Ayrıca Başkanımız Hasan Basri BOSTANCI, Servisçi Esnafımızın yaşadığı diğer mağduriyetlerin de çözüme kavuşması adına 01.02.2018 tarihinde (bugün) Ankara’ da TSE yetkilisi Hasan Bey ile toplantıya katılmıştır.

Servisçi Esnafımızın tüm sorunlarını ve çözüm önerilerini yazılı ve sözlü olarak aktarmış olduğumuz Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Sayın Saim İLCİOĞLU ve Karayolu Mevzuat Daire Başkanı Sayın Kerim CİCİOĞLU’ na, TSE üst düzey yetkililerine, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Sayın Fevzi APAYDIN ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Sekreteri Sayın Enver YENİÇERİ’ ye esnafımızın yanında olduklarını özellikle belirttikleri sıcak, samimi ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşımları için tüm esnafımız adına teşekkür ederiz.

Türkiye’de genel olarak Servisçi Esnafımızın mağduriyetinin çözülmesi için Oda Başkanımız Sayın Hasan Basri BOSTANCI’ nın çalışmaları devam edecektir. Müjdeli haberleri siz değerli esnafımız ile paylaşmayı ümit eder, hayırlı işler dileriz.

**31.01.2018 tarihinde “Okul Servis Araçlarında Kullanılacak Koltuklarda Oturmaya Duyarlı Sensörlü Sistemler” konulu 2018/03 (KDGM)

Genelge için tıklayınız

Copy link
Powered by Social Snap