Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası

 

TRAFIK-HAFTASI

Trafik TAŞIT, yaya ve hayvanların bir yerden bir yere ulaşmaya çalışırken oluşturdukları harekete verilen isimdir. Günümüzde trafik denildiğinde sadece taşıtlar anlaşılsa da insan ve hayvanlarda aslında trafiğin bir parçasıdır.

Özellikle büyük şehirlerde trafik her geçen gün çok daha büyük bir sorun haline gelmektedir. İnsanlar işlerine gidebilmek için saatlerce yolda kalmakta, oluşan trafik nedeniyle bazen istedikleri yere zamanında ulaşamamaktadırlar. Ülkemizde her geçen gün artan trafik sorunu teknolojinin gelişmesi ile paralellik göstermektedir. Yeni taşıtların üretilmesi ie her gün trafiğe çıkan araç sayısı artmakta bu da bilinçsiz sürücülerle birleşerek birçok trafik kazasına sebep olmaktadır.

UNUTMAYIN!…
UYULAN HER KURAL SİZİ HAYATA BAĞLAR..

Etkinlik programı aşağıda belirtildiği gibi düzenlenmiştir:

Bugün (07.05.2018) yapılan açılış töreninde “Yılın Servis Şoförü” ödülüne odamız üyelerinden Sn. Doğan GÜLGEZE layık görüldü ve ödülü taktim edildi.

Ayrıca törene katılan İzmir Şoför Odaları (Servisçiler/Şoförler/Kamyoncular/Minibüsçüler) Başkanlarına da İzmir İl Emniyet Müdürü Sn.Hüseyin AŞKIN ve İESOB Başkanı Sn.Zekeriya MUTLU tarafından belgeleri taktim edildi.

Törenin ardından hazırlanan sergi gezildi ve emniyet kemerinin hayat kurtarıcı önemini belirten simulasyon aracında eğitim verildi. Oda Başkanımız Sn.Hasan BAsri BOSTANCI ile İzmir İli Emniyet Müdürü Sn.Hüseyin AŞKIN törenin ardından servisçi esnafımızın İzmir içindeki trafik sorunlarını istişare ettiler.

 

trafik_haftasi

Copy link
Powered by Social Snap