“S” Plaka İhalesi Davalık

Yerel Gündem – 10 Şubat 2013

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası, Ödemiş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen servis araçları “S” plaka ihalesi için dava açmaya hazırlanıyor.

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde düzenlediği bilgilendirme toplantısında Ödemiş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “S” plaka ihalesinin, kanunlara aykırı olduğu gerekçesiyle dava açacaklarını duyurdu.

Oda Başkanı Bostancı, daha önce Tire ve Bergama’da yapılan bu ihalelerin yasalara uygun olmadığını ileri sürerek bu durumun ileride sıkıntı yaratacağını şu sözlerle vurguladı: “Tire ve Bergama’da ihaleler yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7 yüz araçlık ihalesi de dahil bu ihaleler ileride yasal açıdan sıkıntı yaratacak.”

Suç duyurusu

Bostancı, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Biz Ödemiş Belediyesi tarafından yapılan ihale için ilgili Bakanlığa suç duyurusunda bulunacağız. Aynı zamanda yapılan ihale için Pazartesi günü dava açacağız. Davayı kazanacağımız kesin. Bu ihalenin yasal olduğunu kimse iddia edemez” dedi. Normal şartlarda bu ihalenin yapılmasının mümkün olmadığını söyleyen Oda Başkanı, bu durumu yerel seçimlerin yaklaşmasıyla ilişkilendirdi.

Bostancı’nın gündemindeki bir diğer konu ise servisçilerin yaşadığı sorunların hala çözüme kavuşamaması oldu. Bostancı, Ekim 2012’de servisçilerin sorunlarıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdikleri müracaatların sonuca ulaşmasını beklediklerini söyledi.

“Üyelere müjdeli haber”

Hasan Basri Bostancı, oda üyelerinin yer sıkıntısı nedeniyle iletişim ve birlik kurmada sıkıntı yaşadıklarına dair gelen şikayetlere de kayıtsız kalmadı. Bostancı Kahramanlar’da İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası’na adına eski bir bina aldıklarını ve bu binanın yenileme çalışmalarının en yakın zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.

 

http://www.yerelgundem.com/haberler/555381/s_plaka_ihalesi_davalik.html

Copy link
Powered by Social Snap