S PLAKA SAYISI ARTTIRIMI HAKKINDA

S PLAKA SAYISI ARTTIRIMI HAKKINDA

İzmir Büyükşehir Belediye sınırları içerisindeki “S” Plakalı servis araçlarının sayılarının artırılması gündeme geldiği ilk günden beri Odamızın basında da yer aldığı gibi ihaleye karşı olduğumuzu her platformda dile getirdik. İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın da bizlerin görüşünü desteklediğini kamuoyuyla paylaştık. İhale konusunda Belediye’nin ısrarlı tutumu karşısında Odamızın görüşü doğrultusunda UKOME kararında karşı oy kullanıldı. Tüm çabalarımıza rağmen maalesef UKOME kararı karşı oyumuza rağmen oy çokluğu ile uygun görüldü. UKOME kararında da ifade edildiği gibi önümüzdeki süreçte S Plaka satışına esas teşkil edecek “MUHAMMEN BEDEL” tespitine yönelik “S” Plakaların serbest piyasa bedelinin belirlenebilmesi için İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İzmir Ticaret Odası ile Odamızdan belgeye dayalı görüş istenmesine,

Söz konusu Kurumlardan gelecek görüşler kapsamında muhammen bedelin tespit edilmesi için; İBŞB Ulaşım Daire Başkanlığı’nda, İBŞB Ulaşım Koordinasyon Şube Müdürlüğü, İBŞB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü, ESHOT Genel Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası ile İzmir Ticaret Odası temsilcilerinden oluşacak “Takdir Komisyonu”nun kurulmasına karar verilmiştir.

UKOME kararında da açık ve net şekilde ifade edildiği gibi yalnızca sayı artırımına karar verilmiştir, artırılacak “S” plakanın fiyat ve şartları hakkında henüz bir komisyon toplanmamış olup, konu hakkında kamuoyunda konuşulanlar gerçekleri ifade etmemektedir.

 

İlgili UKOME Kararı :

WhatsApp Image 2020-08-21 at 16.56.44(2)

Karara koyulan karşı oy gerekçesi :

IMG-20200812-WA0001

 

Copy link
Powered by Social Snap