Sistem Artık Rehberiniz Olacak..

serviscell

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf odası  (İOUSAİEO) Türkiye’de bir ilk olan Serviscell Okul servisi çağrı ve bilgilendirme sistemini İzmir’deki tüm servis araçlarında kullanılması için üretici firma Polar Teknoloji A.Ş. ile anlaşmaya vardı.

İzmir Servisçiler Odası ve Polar Teknoloji’nin “Serviscell” Projesi ile öğrencilerin servis bekleme ve geç kalma sorunu çözüldü

Servis, öğrencinin adresine yaklaştığında velilerin telefonlarına sesli arama yaparak ve SMS yollayarak haber verilecek

Oda Başkanı Sn. Hasan Basri Bostancı sistem ile ilgili bilgileri değerlendi.

Serviscell Çağrı ve Bilgilendirme Sistemi sayesinde, artık öğrenciler servislerine geç kalmadan, servisleri tarafından bekletilmeden, servis araçlarına binip okullarına zamanında ulaşacaklar. Bu sistem ile veliler servis araçlarını anlık izleyebilme imkânı elde ederek çocuklarının Servis aracına bindiğini, okula giriş-çıkış gibi tüm bilgilere de anlık olarak sahip olacaklar.  Türkiye’de ilk ve tek olan bu proje ile daha güvenli okul servis taşımacılığı yapılacağına vurgu yaptı.

Sn. Hasan Basri BOSTANCI yaptığı açıklamada oda olarak amaçlarının taşıma hizmetlerini verdiğimiz başta göz bebeğimiz çocuklarımız, öğrencilerimiz personellerimize en kaliteli ve konforlu bir taşıma hizmeti vererek bununla beraber servis sürücülerimizin başarılı ve sorunsuz hizmet vermelerini sağlamaktır. Sn. BOSTANCI ServisCELL hizmetini İzmir halkına sunacaklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Sn. BOSTANCI, Polar teknoloji A.Ş. tarafından Hacettepe Teknokent’de geliştirilen, Serviscell Okul servisi çağrı ve bilgilendirme sistemi sayesinde sektörümüzün en önemli sorunlarının başında gelen öğrencilerin servis bekleme ve bekletme problemleri tamamen çözdük.  Türkiye’de ilk defa uygulanan “ServisCELL” okul servisinin,  öğrencinin bulunduğu bölgeye girdiğini ve öğrencinin servisi beklediği noktaya yaklaşmakta olduğunu, velilerin telefonlarına sesli arama yaparak ve SMS yollayarak haber verdiğini ifade etti.

Serviscell Çağrı ve Bilgilendirme Sistemi; öğrenci, veli, okul ve servis şoförü arasında yaşanılan sorunlara son verecektir. Veliler aranmak istedikleri mesafeyi kendileri belirleyerek daha sonra servis aracı bu mesafeye vardığı zaman velilerin telefonuna sesli çağrı yaparak ve SMS yollayarak onlara servisin yaklaşmakta olduğunu haber verecek.  Öğrencinin,  bekleme noktasında beklemesinin önüne geçilerek başta çocuğumuzun güvenlik sorunu olmak üzere servisi dakikalarca olumsuz iklim şartlarında beklemesi ya da servis aracını bekletmesi engellenmiş olacak diyerek sözlerine devam eden Sn. Hasan Basri Bostancı; Sistemin teknik özelliklerinden de bahsetti.

 

ServisCELL’in Çalışma Sistemi Ve Özellikleri

 

 • Veliler, servis aracının gelişlerinde aranmak istedikleri mesafeyi, sabah ve akşam olmak üzere ayrı ayrı belirleyebilmekte ve ihtiyaçları doğrultusunda, bu mesafeleri diledikleri zaman internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden değiştirebilmektedir.

 • Veliler aranmak istedikleri telefon numaralarını sabah ve akşam güzergâhları için farklı telefon numaraları tanımlayabilmektedir ve ihtiyaçları doğrultusunda bu telefon numaralarını internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden değiştirebilmektedir.

 • ServisCELL ile öğrencilerin servis aracına binip binmediğini, Ne zaman bindiği bilgisi ne zaman indi bilgisi velilere anında bildirilmektedir. Öğrencinin belirlenen zamanda servis aracına binmediği durumlarda ilgili birim ve velilere uyarı bilgilendirmesi yapılmaktadır.

 • Okul servis aracının okula giriş ve okuldan çıkış bilgisi; velilere, anında SMS ve ARAMA yoluyla bildirilmektedir.

 • Veliler okul servis aracını internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden anlık olarak haritalar üzerinden takip kontrol edebilmekte, geçmiş arama ve bilgilendirme raporlarına ulaşabilmektedir.

 • Veliler herhangi bir nedenle servis aracını kullanmazlarsa, tüm çağrı ve bildirimleri diledikleri zaman internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinde kapatabilmekte ve açabilmektedir.

 

 • Her veliye, sistem tarafından kullanıcı adı ve şifresi verilir. Veliler, bu kullanıcı adı ve şifreyle tüm işlemlerini, internet ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden kapatabilmekte veya açabilmektedir.

 

 • Sisteme kayıt işlemleri dâhil olmak üzere tüm işlemler, bilgi değişiklikleri ve düzenlemeler; serviscell.com.tr adresi ve akıllı mobil telefon uygulamaları üzerinden yapılabilmektedir.

ServisCELL İle Sağlanan Yararlar Nelerdir ?

         
046

 1. Öğrenciler Açısından:

  Servis aracının bekleme noktasına varmadan önce arama yapması ile öğrencilerin bekleme noktalarında gereksiz beklemelerinin önüne geçilerek çocukların sokakta beklemelerinin yol açacağı güvenlik sorunlarıyla karşılaşmamaları ile birlikte  Ayrıca, soğuk ve yağışlı havalar başta olmak üzere,  olumsuz hava koşullarından etkilenmemiş olurlar.

 

 1. Veliler Açısından:

  Velilerin sürekli servisin nerede olduğu düşüncesiyle telaşlanmalarının ve servisi kaçırma endişesi yaşamalarının önüne geçer. Çocuklarının sokakta uzun süre beklemelerinden ötürü yaşadıkları sıkıntıyı ortadan kaldırır. Okul dönüşü çocuklarını ne zaman ve nerede karşılamaları gerektiğini planlamalarına yardım eder. ServisCELL kimlik kartı ile öğrencinin servis aracına binip binmediğini, Ne zaman bindiği bilgisi sayesinde kaygılarından kurtulmuş olur.  Tüm bu  özellikler ile veliler sürece hakim olarak huzur içinde bir hizmet alarak başta Şoför olmak üzere  Okul, servis şirketi ve benzeri yerlerle sürekli görüşmek zorunda kalmazlar.

 

 1. Okul Yönetimi Açısından:

  Öncelikle Servis aracının gecikme ve bekletilmesinden kaynaklı okul yönetimine yansıyan sorunların nerdeyse tamamının çözülmesinden dolayı yönetime büyük rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Bunun yanında okul yönetimi web platformu sayesinde servis hizmetleri ile ilgili tüm süreçlere hakim olmakta ve en geniş anlamda yönetebilmektedir. Öğrencilere ait tüm mekansal veriler, rutlar, güzergahlar gibi önemli veriler okul yönetimi veri tabanında olması sayesinde olası aksama ve krizlerde bu veriler ve bilgiler sayesinde anında çözümler geliştirilebilmektedir.

 

 1. Servis Aracı Açısından:

  Öğrencilerin gecikmesinden ötürü servis aracının beklemesinin önüne geçilerek, servisin diğer bekleme noktalarına zamanında varması sağlanır ve böylece okul servisinin okula geç kalması engellenmiş olur.

 

 1. Şoför Açısından:

  Şoförlerin sürüş sırasında velilerle yapmak zorunda kaldığı görüşmeleri ortadan kaldırarak, şoförün dikkatini sadece sürüşe vermesini, rahat ve güvenli bir biçimde sürüş yapmasını sağlar.

 2. Servis Firması Açısından:

  Okul Servis şirketi ve yöneticileri taşımacılıkta verdikleri hizmetleri ServisCELL ile en geniş anlamda takip ve kontrol edebilmektedirler . Böylece zaman yönetimi ve yakıt tüketimi açısından kazanımlar sağlanmaktadır. Okul servislerinde yaşanılan en önemli sorunların başında, servis gecikmelerinden kaynaklı şikayetler yada öğrencilerin gecikmelerinden kaynaklı servisin araçlarının bekletilmesi ve bundan dolayı diğer öğrencilere de geç gitmesine neden olmaktadır. ServisCELL sistemi ile önceden haber ve bilgilendirmeler yapıldığı için bu ve benzeri sorunlar sona ermektedir. Servisini geçici veya gün bazında kullanmayacak kullanıcıların bilgilerinin anında servis sorumlusuna ulaşması sayesinde, ilgili bekleme noktasına boşuna gidilmeyerek, gerek benzin tüketimi gerek zaman kullanımı açısından kazanımlar sağlanmış olur.

 

Bu sebeple ServisCELL BEKLEME VE BEKLETMEYE SON VERİR.

 

Serviscell, çalışan anne babaların kurtarıcısı oluyor.

Çalışan anne babalar artık çocuklarıyla birlikte dakikalarca servis beklemiyorlar ve okul dönüşü, çocuklarının kaçta evde olacağını Serviscell sayesinde biliyorlar. Dilerlerse, Serviscell çağrılarını ev telefonlarına yönlendirerek, çocuklarının da servisin geleceğinden haberdar olmalarını sağlayabiliyorlar. Özellikle çocuklarından önce çıkan velilerimizin gözleri arkada kalmıyor.

Servis şoförleriyle yaşanan bütün münakaşalar sona eriyor.

Serviscell sayesinde, öğrenciler geç kalmıyor ve dolayısıyla hiçbir öğrenci servisi beklemiyor. öğrenciler dakikalarca sokakta beklemek yerine, servisleri geldiği anda aşağı iniyorlar, servisi kaçırma kaygısı ortadan kalkıyor. Trafikte velilerle telefon görüşmeleri yapmak zorunda kalan servis şoförleri Serviscell sayesinde tüm dikkatlerini trafiğe ve sürüşlerine vererek daha kaliteli bir hizmet sunuyorlar, artık beklemiyor ve bekletmiyorlar.

Ege Tv ‘de yayınlanan ESNAF PANAROMA programına katılan Sn. Hasan Basri BOSTANCI “ARAÇ TAKİP SİSTEMİ” ile ilgili soruları yanıtladı:

Copy link
Powered by Social Snap