Milli Eğitim Bakanlığı Ziyareti – 06.08.2018

06.08.2018 Pazartesi günü Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Sn. Fevzi APAYADIN önderliğinde, Başkanımız Sn.Hasan Basri BOSTANCI ‘nın da üyesi olduğu TŞOF Servis Araçları İşletmecileri Danışma Kurulu üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Sn.Prof.Dr. Ziya SELÇUK ‘u makamında ziyaret ettiler ve servisçi esnafının yaşadığı tüm sorunlar Sayın Bakanımıza yazılı ve sözlü olarak detaylıca anlatıldı.

Ziyaretin en önemli konusu olan ve esnafımızın merakla sonucunu beklediği Servis Araçları Yönetmeliği ‘nde belirtilen “3 noktalı emniyet kemeri” ve “koltuk sensörü” için sürenin bir yıl ertelendiği müjdesini Bakanımızdan alan heyet, ayrıca bir diğer önemli sorun olan “Okul Servis Aracı Rehber Personeli” için aranan İlköğretim mezunu olma şartının da tekrar gözden geçirilmesini talep etti.

Yapılan görüşmede Okul Servis Araçları Yönetmeliği; M.E.B., ilgili diğer bakanlıklar ve TŞOF Servis Araçları İşletmecileri Danışma Kurulu tarafından oluşturulacak komisyonda yeniden gözden geçirilmesi ve gerekli düzenlenmelerin yapılarak son halinin verilmesi kararı alındı.

Esnafımıza hayırlı olmasını diler, sektörümüzün sağlıklı gelişimi için bu ve benzeri girişimlerin hız kesmeden tüm makam ve mevkilerde devam edeceğini bildirmekten sevinç duyarız.

Copy link
Powered by Social Snap